Svatomartinská husa

19-hrochuv_tynec

Husa se stříbrným peřím

Na druhou příčku vyšplhala Jana Konečná a Tomáš Michálek (Carreau Brno) v Hrochově Týnci. Jeden z posledních turnajů sezony připomínal sv. Martina – husou. Lepší byli v turnaji mixů už jen Petr Vavrovič mladší a Kateřina Froňková.

Mozartovy koule

19-mk-2

Druzí…

Z 0:8 na 11:8 přehrála v deštivém finále své soupeře Jana Konečná, Tomáš Michálek (Carreau Brno) a Petr Vavrovič ml. (PC Sokol Lipník). Pak se dostavil další zlom a Dušan Lančarič, Michal Dzúrik a Juraj Valent ze Slovenska si znovu vzali vedení a tentokrát i vítězství (13:11) v olomouckých Mozartových koulích. Srpnové kapky deště mohly nahradit slzy zklamání. Druhý den ráno, když svítilo slunce, už to ale vypadalo trochu lépe…

Mistrovství ČR (mužů)

vicemisti

Vicemistři

Chyběl jen kousek, aby se mladí borci z Kulového blesku Radek Skopal, Martin Skopal a Jiří Voňka stali českými mistry a českými reprezentanty. V Brně-Slatině nakonec podlehli ve finále a obsadili náááádhernou druhou příčku!
Záda jim v tripletu kryl Tomáš Olbort (Orel Řečkovice).

Prvomájové koulení

19-valsovice-maj

Znovu na pódiu.
Třetí místo pro Janu Rozsypalovou a Radka Skopala ve Valšovicích na turnaji Prvomájové koulení. Spolu s nimi spoluhráč orlík David Hanák (Orel Řečkovice).

Memory Cup

19-orlova-memory

Orlovské stříbro
Na Bílou sobotu získali stříbro na orlovském Memory Cupu Jana Rozsypalová a Radek Skopal. V tripletu byl s nimi Miloš Pánek (Hrode Krumsín).

Velká cena pivovaru Litovel

19-slatina

Pivo s příchutí bronzu
Na třetí příčce skončila Jana Konečná v polovině dubna na Velké ceně pivovaru Litovel v Brně. Na slatinském turnaji s ní hráli Tomáš a Ivo Michálkovi (Carreau Brno).

Beraní koule Albrechtice

19-berani-koule-skopal

Berany, berany – bronz!
Na třetí místo se dostal nejvýše z Kulového blesku Martin Skopal na turnaji Beraní koule v Albrechticích. Bronzovou příčku po roce obhájil. Tentokrát ho na pódium pro bronzový pohár doprovázel jako spoluhráč Petr Janík (Slope Brno).

Čerlinka Cup

19-litovel-2

Druhý turnaj, podruhé druhé místo 
Nějak moc se na nás lepí od začátku sezóny samé dvojky. (Teda: zaplaťpánbůh aspoň za to!) Na litovelském Čerlinka Cupu poslední březnový víkend Jana Konečná spolu s Tomášem a Ivošem Michálkem (Carreau Brno) pronikli až do finále, kde podruhé prohráli se stejným týmem jako v základní části. A pak, že člověk podruhé nevstoupí do stejné řeky… Petr Vavrovič ml., Jan Marhoul a Jiří Froněk byli ten den prostě nejlepší.

O pohár města Slatiňan a cenu starokladrubského vraníka

2019-vranik-2

Na Hromnice 2. 2. – druhé místo! 
Jako nůž máslem procházeli play-off na turnaji O pohár města Slatiňan a cenu starokladrubského vraníka Jana Konečná a bratři Michálkové (Carreau Brno). Zasekli se až ve finále, kdy po dvou hodinách (a teď pozor – změna číslovky) prohráli o jednu kouli. To znamená s výsledkem 12:13.
Ale přesto – na první turnaj sezony – dobrý začátek!

Malý krůček od Superpoháru…

Hráči Kulového blesku jsou rozptýleni v několika týmech Olomouckého pétanque poháru (olomoucké ligy). Dva nejúspěšnější tradičně bojovaly v českém Superpoháru. Les Boulets (s Radkem Skopalem a Janou Rozsypalovou) a Zbrojnice (v níž hrají Jiří Voňka, Irena Voříšková a Martin Skopal) obsadily 2. prosince v Úněticích druhé a třetí místo.

Top Klip: cinklo to!

Třetí místo vybojovali Martin Skopal a Benjamin Hildenbrand spolu s Vladimírem Matuškou (Orel Řečkovice) na litovelském turnaji trojic Top Klip, což je v podstatě takový závěr sezony.

Osmifinále!
Deváté místo na Mistrovství Evropy

Až do osmifinále to dotáhla Jana Konečná (vpravo) s českou ženskou reprezentací na Mistrovství Evropy žen
v Palavas les Flots ve Francii. (Spoluhráčky: Lenka Svobodová, Jana Krpcová, Jana Radoušová)
Češky byly po pěti kolech švýcarského herního systému na průběžném druhém místě, hned za budoucími mistryněmi z Francie a staly se příjemným překvapením šampionátu. Z osmifinále se jim postoupit výše nepovedlo, celkově tak skončily na pomyslném devátém místě.

Svatováclavské koulení – druhý flek

Jana Rozsypalová (druhá zleva) vystoupala na druhou příčku Svatováclavského koulení ve Valšovicích. Spoluhráčem jí byl, poněkud výjimečně, Miroslav Drmola (Hrode Krumsín).

A zase: druhé a třetí místo, tentokrát na Mozartkách

Hned pět možností, jak zabodovat, měl Kulový blesk v případě domácích Mozartových koulí. Nakonec to 11. srpna na Korunní pevnůstce v Olomouci nejdále dotáhl Martin Skopal, který po těsné prohře ve finále bral s Tomášem Kutým (SKP Hranice VI – Valšovice) a Vladimírem Matuškou (Orel Řečkovice) druhé místo. Na třetí příčce skončili Irena Voříšková a Jiří Voňka hrající s Janem Michálkem (Carreau Brno).

Medaile z Grand Prix

Poprvé dosáhl Kulový blesk na medaile v ikonickém českém turnaji Grand Prix d’Austerlitz. Ve finálové šestnáctce jsme měli zastoupení ve čtyřech týmech. Nejúspěšnější byla nakonec dvojice Jana Rozsypalová a Radek Skopal, kteří to společně s Františkem Kaplánkem (Hrode Krumsín) ve Slavkově dotáhli na třetí příčku. V nočním zápase o bronz porazili klubovou kolegyni Janu Konečnou hrající s bratry Michálkovými (Carreau Brno).

Premiant

Jiří Voňka zvítězil na konci července ve Stolíně. Turnaj Stolínký křečák byl navíc nominací pro českou reprezentaci v kategorii Espoir, do níž Jirka, nejvýše postavený hráč klubu na českém žebříčku, patří. V trojici s ním byli Jan Charvát (Carreau Brno) a Jiří Ježek nejmladší (PEK Stolín).

Stříbro a bronz

Druhé a třetí místo pro Kulový blesk na Krumsínské hrodě. Jana Konečná a Jiří Voňka s Tomášem Michálkem (Carreau Brno) neobhájili v červenci ve finále loňské prvenství a Marciánův mozek museli nechat místním borcům. Jana Rozsypalová a Radek Skopal s Miroslavem Neoralem (SK) vyhráli souboj o třetí místo.

Jarinovy koule: Třetí!

Posledního června, na samém začátku prázdnin, se Benjamin Hildenbrand, Jana Rozsypalová a Radek Skopal dostali na třetí místo v turnaji Vo Jarinovy koule u Dalešické přehrady. Jedná se asi o nejvyšší umístění klubu na tomto starodávném turnaji v Hartvíkovicích, který se konal již podvaadvacáté.

Poprvé na pódiu

Irena Voříšková – nováček klubu – letos poprvé dosáhla na medaili a dostala se „na pódium“, jak říkají Francouzi místo české „bedny“. Na Zámeckém turnaji ve Ždáru nad Sázavou v červnu zaperlila společně s klubovým kolegou Jiřím Voňkou. V tripletu je doplňoval Jiří Ulmann (TOP Orlová).

Jednička!

V turnaji jednotlivců s názvem Albrechický kahan ani jednou neprohrála! Na všechny si posvítila Jana Rozsypalová a zvítězila.

Druzí, ale…

Potřetí byli Radek Skopal a Jana Rozsypalová ve Valšovicích ve finále na Prvomájovém koulení. Zatímco předtím dvakrát za sebou vyhráli, letos se jim to do třetice nepovedlo a brali „jen“ druhé místo. V tripletu s nimi hrál Robert Janeček (Hrode Krumsín).

Třetí v Orlové

Bronzovou příčku obsadili v dubnu na turnaji Memory Cup v Orlové Radek Skopal a Jana Rozsypalová.
Trojici s nimi tvořil Miloslav Pánek (Hrode Krumsín).

Bronzové Beraní koule

Na třetím místě skončil v březnu v Albrechticích Martin Skopal. Spoluhráčem v turnaji dvojic Beraní koule mu byl Bogusław Biel z Polska.

Svatováclavský bronz

Třetí místo pro Radka Skopala a jeho spoluhráče Zbyška Pořízku (Hrode Krumsín) na Svatováclavském koulení ve Valšovicích.

Historický úspěch

V dramatickém finále výsledkem 13:12 zvítězili hráči Kulového blesku na srpnovém turnaji Centrope Slovakia. Prestižní mezinárodní turnaj ovládli Jana Rozsypalová, Radek Skopal a Jiří Voňka. Paradoxní je, že logo našeho klubu měli ten den na svých tričkách zkopírované nějací hráči ze Slovenska…

Dvě výhry v červenci

Dva turnaje za sebou, dvě výhry! Povedlo se Janě Konečné v červenci. Napřed v mixech v Litovli na turnaji kategorie „prestige“ vyhrála Hanácký Master Cup společně s Tomášem Michálkem (Carreau Brno) a Petrem Vavrovičem ml. (PC Sokol Lipník).

Blátivý bronz

Třetí místo pro Radka Skopala a Janu Rozsypalovou na Velikonočním vejci ve Vojnově Městci.

Do třetice druhých míst

Radek Skopal byl druhý s Hanou Šrubařovou (Carreau Brno) na Beraních koulích, pak byl druhý s Václavem Valíkem a Vojtěchem Žiakem (oba PAK Albrechtice) na Čerlinka Cupu a do třetice byl druhý s Janou Rozsypalovou a Miloslavem Pánkem (Hrode Krumsín) na Memory Cupu v Orlové. Právě tam se na bednu dostal i Jiří Voňka, který skončil bronzový s Šárkou Moosovou (Carreau Brno) a Bogusławem Bielem (Polsko).