Orlovský kahan

Vítězové

Radek Skopal se spojil s Davidem Bačem (TOP Orlová) a Františkem Krpcem (Hrode Krumsín) a vyhráli. Jeden z nejstarších a nejherčích turnajů ovládli systémem start-cíl. A Orlovský kahan je na rok jejich…

MČR ženy

Vicemistryně

Druhé místo z Mistrovství České republiky v kategorii žen bylo nakonec pro Janu Konečnou trošku smutnohořké. Protože od vysněné reprezentace na Mistrovství světa v Thajsku ji dělil jen krůček. V přepočtu na body to bylo 6.
Spoluhráčky: Kateřina Froňková, Blanka Froňková (obě PC Sokol Lipník) a Danuše Šplechtová (CdP Loděnice)

Svatomartinská husa

19-hrochuv_tynec

Mozartovy koule

19-mk-2

Mistrovství ČR (mužů)

vicemisti

Prvomájové koulení

19-valsovice-maj

Memory Cup

19-orlova-memory

Velká cena pivovaru Litovel

19-slatina

Beraní koule Albrechtice

19-berani-koule-skopal

Čerlinka Cup

19-litovel-2

O pohár města Slatiňan a cenu starokladrubského vraníka

2019-vranik-2

Malý krůček od Superpoháru…

Hráči Kulového blesku jsou rozptýleni v několika týmech Olomouckého pétanque poháru (olomoucké ligy). Dva nejúspěšnější tradičně bojovaly v českém Superpoháru. Les Boulets (s Radkem Skopalem a Janou Rozsypalovou) a Zbrojnice (v níž hrají Jiří Voňka, Irena Voříšková a Martin Skopal) obsadily 2. prosince v Úněticích druhé a třetí místo.

Top Klip: cinklo to!

Třetí místo vybojovali Martin Skopal a Benjamin Hildenbrand spolu s Vladimírem Matuškou (Orel Řečkovice) na litovelském turnaji trojic Top Klip, což je v podstatě takový závěr sezony.

Osmifinále!
Deváté místo na Mistrovství Evropy

Až do osmifinále to dotáhla Jana Konečná (vpravo) s českou ženskou reprezentací na Mistrovství Evropy žen
v Palavas les Flots ve Francii. (Spoluhráčky: Lenka Svobodová, Jana Krpcová, Jana Radoušová)
Češky byly po pěti kolech švýcarského herního systému na průběžném druhém místě, hned za budoucími mistryněmi z Francie a staly se příjemným překvapením šampionátu. Z osmifinále se jim postoupit výše nepovedlo, celkově tak skončily na pomyslném devátém místě.

Svatováclavské koulení – druhý flek

Jana Rozsypalová (druhá zleva) vystoupala na druhou příčku Svatováclavského koulení ve Valšovicích. Spoluhráčem jí byl, poněkud výjimečně, Miroslav Drmola (Hrode Krumsín).

A zase: druhé a třetí místo, tentokrát na Mozartkách

Hned pět možností, jak zabodovat, měl Kulový blesk v případě domácích Mozartových koulí. Nakonec to 11. srpna na Korunní pevnůstce v Olomouci nejdále dotáhl Martin Skopal, který po těsné prohře ve finále bral s Tomášem Kutým (SKP Hranice VI – Valšovice) a Vladimírem Matuškou (Orel Řečkovice) druhé místo. Na třetí příčce skončili Irena Voříšková a Jiří Voňka hrající s Janem Michálkem (Carreau Brno).

Medaile z Grand Prix

Poprvé dosáhl Kulový blesk na medaile v ikonickém českém turnaji Grand Prix d’Austerlitz. Ve finálové šestnáctce jsme měli zastoupení ve čtyřech týmech. Nejúspěšnější byla nakonec dvojice Jana Rozsypalová a Radek Skopal, kteří to společně s Františkem Kaplánkem (Hrode Krumsín) ve Slavkově dotáhli na třetí příčku. V nočním zápase o bronz porazili klubovou kolegyni Janu Konečnou hrající s bratry Michálkovými (Carreau Brno).

Premiant

Jiří Voňka zvítězil na konci července ve Stolíně. Turnaj Stolínký křečák byl navíc nominací pro českou reprezentaci v kategorii Espoir, do níž Jirka, nejvýše postavený hráč klubu na českém žebříčku, patří. V trojici s ním byli Jan Charvát (Carreau Brno) a Jiří Ježek nejmladší (PEK Stolín).

Stříbro a bronz

Druhé a třetí místo pro Kulový blesk na Krumsínské hrodě. Jana Konečná a Jiří Voňka s Tomášem Michálkem (Carreau Brno) neobhájili v červenci ve finále loňské prvenství a Marciánův mozek museli nechat místním borcům. Jana Rozsypalová a Radek Skopal s Miroslavem Neoralem (SK) vyhráli souboj o třetí místo.

Jarinovy koule: Třetí!

Posledního června, na samém začátku prázdnin, se Benjamin Hildenbrand, Jana Rozsypalová a Radek Skopal dostali na třetí místo v turnaji Vo Jarinovy koule u Dalešické přehrady. Jedná se asi o nejvyšší umístění klubu na tomto starodávném turnaji v Hartvíkovicích, který se konal již podvaadvacáté.

Poprvé na pódiu

Irena Voříšková – nováček klubu – letos poprvé dosáhla na medaili a dostala se „na pódium“, jak říkají Francouzi místo české „bedny“. Na Zámeckém turnaji ve Ždáru nad Sázavou v červnu zaperlila společně s klubovým kolegou Jiřím Voňkou. V tripletu je doplňoval Jiří Ulmann (TOP Orlová).

Jednička!

V turnaji jednotlivců s názvem Albrechický kahan ani jednou neprohrála! Na všechny si posvítila Jana Rozsypalová a zvítězila.

Druzí, ale…

Potřetí byli Radek Skopal a Jana Rozsypalová ve Valšovicích ve finále na Prvomájovém koulení. Zatímco předtím dvakrát za sebou vyhráli, letos se jim to do třetice nepovedlo a brali „jen“ druhé místo. V tripletu s nimi hrál Robert Janeček (Hrode Krumsín).

Třetí v Orlové

Bronzovou příčku obsadili v dubnu na turnaji Memory Cup v Orlové Radek Skopal a Jana Rozsypalová.
Trojici s nimi tvořil Miloslav Pánek (Hrode Krumsín).

Bronzové Beraní koule

Na třetím místě skončil v březnu v Albrechticích Martin Skopal. Spoluhráčem v turnaji dvojic Beraní koule mu byl Bogusław Biel z Polska.

Svatováclavský bronz

Třetí místo pro Radka Skopala a jeho spoluhráče Zbyška Pořízku (Hrode Krumsín) na Svatováclavském koulení ve Valšovicích.

Historický úspěch

V dramatickém finále výsledkem 13:12 zvítězili hráči Kulového blesku na srpnovém turnaji Centrope Slovakia. Prestižní mezinárodní turnaj ovládli Jana Rozsypalová, Radek Skopal a Jiří Voňka. Paradoxní je, že logo našeho klubu měli ten den na svých tričkách zkopírované nějací hráči ze Slovenska…

Dvě výhry v červenci

Dva turnaje za sebou, dvě výhry! Povedlo se Janě Konečné v červenci. Napřed v mixech v Litovli na turnaji kategorie „prestige“ vyhrála Hanácký Master Cup společně s Tomášem Michálkem (Carreau Brno) a Petrem Vavrovičem ml. (PC Sokol Lipník).

Blátivý bronz

Třetí místo pro Radka Skopala a Janu Rozsypalovou na Velikonočním vejci ve Vojnově Městci.

Do třetice druhých míst

Radek Skopal byl druhý s Hanou Šrubařovou (Carreau Brno) na Beraních koulích, pak byl druhý s Václavem Valíkem a Vojtěchem Žiakem (oba PAK Albrechtice) na Čerlinka Cupu a do třetice byl druhý s Janou Rozsypalovou a Miloslavem Pánkem (Hrode Krumsín) na Memory Cupu v Orlové. Právě tam se na bednu dostal i Jiří Voňka, který skončil bronzový s Šárkou Moosovou (Carreau Brno) a Bogusławem Bielem (Polsko).