Kdokoliv z příchozích se mohl v sobotu 11. srpna zúčastnit Mozartových koulí v Olomouci. A někteří toho skutečně využili, aby se na pétanque turnaj přihlásili – na ostřílené borce si ale tentokrát nepřišli.

Česká reprezentantka Jana Krpcová z Krumsína na Prostějovsku potvrdila svou formu a v týmu se svým manželem Miroslavem a Františkem Kaplánkem si zajistila vítězství. „Jsem opravdu šťastná,“ neskrývala Krpcová dojetí, když se jí před zraky diváků v amfiteátru Korunní pevnůstky podařilo obhájit loňské prvenství. Právě tato hráčka bude v září reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy ve francouzském Palavas-Les-Flots.

Na olomoucký turnaj zavítali letos také hráči z Polska a Slovenska, ale poprvé i ze Slovinska a z Ruska. Počet 38 týmů sice vyrovnal loňský rekord, jenže přemožitel Krpcové se na místě nenašel. Už do odpoledního play-off postupovala z prvního místa, čímž vyvrátila pověru, že první tým po základní části nevyhrává.

Název turnaje Mozartovy koule, jehož 11. ročník se konal letos, odkazuje k tomu, že Olomouc je jedním z měst sdružených v projektu Mozart Ways. Díku pobytu hudebního génia na Hané se tak řadí například k Praze, Salcburku, Vídni či Milánu.

Medailisté:
1. Jana Krpcová, Miroslav Krpec, František Kaplánek
2. Tomáš Kutý, Martin Skopal, Vladimír Matuška
3. Irena Voříšková, Jiří Voňka, Jan Michálek