Château Náměšť

Letos 11. května 

Maximálně 48 týmů si může zahrát na zámku v Náměšti na Hané. Ale pro každý případ držíme i dvě pořadatelské „divoké“ karty. Kdo máte zájem, řekněte si o ně. Přidělíme je především cizincům, nebo nováčkům. Protože právě ti nemají dost bodů v žebříčku, aby se na turnaj kategorie prestige mohli kvalifikovat.

Letos budeme hrát s hodinovým limitem. Ne že by se loni, kdy byl poprvé testován, nějak osvědčil. To nemohu říci, ale… Hráči jsou na něj tak zvyklí, že ho skoro vyžadují. Sice to nic neurychlí, někdy spíše naopak, ale prosím, ať je po vašem. Také jsme navýšili prize money. Všechno je dražší, startovné vyšší – takže i odměny jsou vyšší. Prostě klasická inflační spirála. Ale připravena budou i klasická bronzová slunce zasazena do pískovce, což je práce olomouckých slévačů barevných kovů a kameníků.

Buď jak buď, těšíme se vás. V sobotu 11. května po 8. hodině v průjezdu.

KOMU PODĚKOVAT
Děkujeme za přízeň městysu Náměšť na Hané, tedy majiteli zámku, Olomouckému kraji, který nás loni podpořil finančně, a také vinařství Vinopa a likérce Metelka, kteří věnovali úspěšným tripletům věcné ceny.

Château Náměšť má i svou facebookovou stránku.

Partneři turnaje

Historie turnaje

Zatímco první ročník v roce 2001 vyhrály tři ženy, v dalších letech vítězili cizinci – Poláci, Slováci, Fracouzi, Norové, Holanďané a bratři Pírkovi z Krumsína…
Od roku 2008 turnaj pravidelně v různě složených tripletech vyhrál pětkrát za sebou Tomáš Michálek z klubu Carreau Brno, čímž vytvořil český rekord.
V roce 2013 jej z pomyslného trůnu sportovně sesadili jeho otec a bratr a klubový spoluhráč Pavel Hodboď.
A tak zůstalo dalších několik let vyjma roku 2015, kdy turnaj vyhráli jiní hráči jejich brněnského klubu Carreau v trojici se zástupcem z Valšovic. Všichni tři (Juráň-Ferlay-Kutý) tvořili tehdy českou reprezentaci.
Další dva ročníky znovu vyhráli otec a syn Michálkové, vždy s Jakubem Konšelem z POP Praha a v roce 2016 dokonce v reprezentační čtyřce i s Pavlem Hodboděm.

Pokud byste hledali vítěze 17. ročníku, hledejte příjmení Michálek – jsou dva, Ivo a Jan. A zase hráli s Jakubem Konšelem…
Šestnáct let čekal na vítězství v zámeckém turnaji Jiří Koreš starší. Zatímco jeho syn se zapsal na listinu vítězů poprvé už v roce v roce 2008 a pak ještě třikrát, otec Koreš tak učinil až v roce 2018. Spolu s ním jeho tradiční spoluhráči Michal Habásko a Radek Netušil. A ten rok poprvé po deseti letech nebyl mezi vítězi nikdo z členů brněnského klubu Carreau.
V roce 2019 se vše vrátilo do starých kolejí: vyhrál někdo z rodu Michálků – pošesté Tomáš. A pak se to stalo. Na jaře roku 2020 jsme chystali jubilejní ročník a nevěnovali moc pozornosti zprávám z Wu-Chanu. Když skutečnost doletěla až k nám, zabrzdila nás na dva roky. O to raději a o to více jsme si užili 20. ročník v roce 2022. S vámi.
Rok 2023 přinesl změny – novou paní starostku Dianu Huňkovou a také zavedení časového limitu. (Čímž se nakonec nic neurychlilo.)

Vítězové turnaje


2023
Ivo Michálek
Jan Michálek
Vojtěch Lukáš

2022
Petr Juráň
Franck Ferlay
Pavel Hodboď
2015
Petr Juráň
Tomáš Kutý
Franck Ferlay
2010
Tomáš Michálek
Lucie Adlerová
Lukáš Tomka
2005 
Karel Pírek
Martin Pírek
Michal Drmola
2019
Kateřina Froňková
Jiří Koreš ml.
Tomáš Michálek
2014
Jan Michálek
Ivo Michálek
Pavel Hodboď
2009
Tomáš Michálek
Jiří Koreš, ml.
Lucie Adlerová
2004 
Wioleta Śliż
Tomasz Lipczyński
Szymon Kubiesa
2018
Jiří Koreš, st.
Michal Habásko
Radek Netušil
2013
Jan Michálek
Ivo Michálek
Pavel Hodboď
2008 
Tomáš Michálek
Jiří Koreš, ml.
Lucie Adlerová
2003
Karel Pírek
Martin Pírek
Michal Rolínek
2017
Jan Michálek
Ivo Michálek
Jakub Konšel
2012
Tomáš Michálek
Jiří Koreš, ml.
Lukáš Tomka
2007 
Bert Van Dijk
Miroslav Juřička
Igor Judas
2002 
Pavel Valenz
Lukáš Valenz
Helena Denisovová
2016
Jan Michálek
Ivo Michálek
Pavel Hodboď
Jakub Konšel
2011
Tomáš Michálek
Jiří Koreš, ml.
Lukáš Tomka
2006 
Bjorn Kierulf
Bruno Moreau
Jana Lazarová
2001 
Renata Stoklásková
Petra Stoklásková
Irena Hejlová